AfrikaHaberler

Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısı: Sudan’a karşı komploların arkasında İsrail vardır

Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısı, bu ülkede durumu krize sokma ve düzeni devirmeye yönelik çabaların arkasında Siyonist İsrail’in parmağının olduğunu vurguladı.

Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Albay Abdürrahman El Sadık El Mehdi yaptığı bir açıklamada “Sudan bugün Devrimci Cephesi isyancılarının eylemleri, aşiret çatışmaları, dini-etnik fitneler ve hatta altın ve petrol maddeleri kaçakçılığı gibi sosyal-güvenlik tehditleriyle karşı karşıya kalmış durumda” dedi.

“El Yevm El Sabi” haber sitesinin Sudan basımı “Son An” adlı gazeteye dayanarak verdiği habere göre, El Mehdi daha sonra, bu sorunlar karşısında çabaların arttırılması, iç cephe birliğini kurmaya çalışılması ve komşu ülkelerle koalisyon oluşturulması talebinde bulundu.

Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısı El Mehdi ayrıca “Bugünkü çatışmalar psikolojik savaş, uydurma haberlerle panik havası yaratma ve casusları kullanma projesi kapsamında gerçekleştiriliyor. Sudanlı İsyancılar Siyonist İsrail’in başını çektiği Sudan düşmanlarının kışkırtmaları üzerine Hükümet karşıtı eylemlerde bulunuyorlar” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.