FilistinHaberlerOrtadoğu

Şufat mülteci kampında şiddetli çatışmalar yaşanıyor

Kudüs’ün orta kesiminde bulunan Şufat mülteci kampı girişinde dün (15 Haziran Salı) öğlende sonra işgal askerleriyle Filistinli vatandaşlar arasında şiddetli çatışmaların meydana geldiği ve gerginliğin hala devam ettiği belirtildi.

Görgü şahitleri, bölgede yoğun bir şekilde bulunan ve Filistinlilere karşı tahriklerini sürdüren işgal askerlerine Filistinli gençlerin taş attıklarını belirterek, işgal askerlerinin de atılan taşlara karşılık göz yaşartıcı bomba ve gerçek mermi kullandıklarını ifade ettiler.

Görgü şahitleri devamla, olayların şiddetlenmesi üzerine bölgeye gelen takviye işgal güçlerinin kampı kuşatmak için hazırlık yaptıklarını ve kampın giriş çıkışlarını da kontrol altında tuttuklarını kaydettiler.

İşgal askerleriyle gaspçı Yahudi yerleşimcilerin, Kudüs’te Filistin halkına karşı yaptıkları tahrik, baskı ve saldırılar nedeniyle bölge sürekli gergin ve her an patlamaya hazır bir durumda.

Kudüs’ü Yahudileştirmek, buradaki Filistinli nüfusu minimum düzeye çekmek ve buradaki tarihi İslami eserleri yok etmek isteyen işgal rejiminin çabalarına Kudüs halkı var gücüyle direnmekte ve bu kirli planları başarısız kılmak için direnişini sürdürmektedir.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.