İslami Davet

Suriye: ABD helikopterleri IŞİD teröristlerini intikal ediyor

27 Eylül 2017 12:56

Suriye dışişleri bakanı Velid El’Muallim, Amerikan helikopterlerinin IŞİD unsurlarını Suriye’de intikal ettiğini gösteren belgeler olduğunu söyledi.

Lübnan el’Meyadin kanalına demeç veren Muallim, Amerika’nın bu girişiminin açık bir şekilde bu teröristleri başka hedefleri için kullanmak istediğini gösterdiğini söyledi.

Muallim, teröristlerin öldürülmesi ve yokedilmesinin Amerika’nın çıkarına olmadığını belirterek, Amerikan savaş uçaklarının Suriye’de IŞİD teröristlerini ortadan kaldırmak bahanesiyle düzenledikleri saldırılarda binlerce sivili öldürdüğünü belirtti.

Suriye dışişleri bakanı, ayrıca Amerika ve Rusya’nın Suriye’deki varlığına farklı bakılması gerektiğini belirterek, çünkü Amerika’nın Suriye’deki varlığı işgalciliktir.’ dedi.

Suriye dışişleri bakanı, Siyonist İsrail’in Hama’nın etrafına yönelik son saldırısına temasla, ”İsrail savaş uçakları Suriye semasına girmediler aksine Lübnan hava sahasından füze attılar’ dedi.

Suriye dışişleri bakanı, bu ülkenin yeniden onarım ve yapımına da temasla, Suriye’nin bu ülkenin halkını öldüren ve yerle bir edenlerle Suriye’nin yeniden onarım ve yapımında anlaşamayacağını belirterek, aksine Suriye aleyhinde komplolara katılmayan ülkelerle işbirliği yapacaklarını söyledi.

(Muallim iki gün önce Deyrezzor’da IŞİD’in bir füzesiyle öldürülen Rus general konusun ise; Rus generalin bulunduğu konumun belirli istihbarat cihazları tarafından IŞİD’e aktarıldığına dikkat çekti.

Kriz nedeniyle yurt dışına çıkan Suriyelilerin geri dönüşleri konusunda Muallim; Suriye’nin tüm bunların selametini ve temel ihtiyaçlarını garantilediğini, fakat kimseyi de dönmeye zorlamasının mümkün olmadığını ifade etti. Vatanlarına geri dönmelerinin tamamen onlara kalmış bir durum olduğunu belirten Muallim, büyük çoğunluğunu geri dönüp Suriye’nin yeniden yapılanmasına katkı sağlayacaklarına inandığını kaydetti.

Suriye: ABD helikopterleri IŞİD teröristlerini intikal ediyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık