HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye, ABD ve Batı öncülüğünde evrensel bir komploya maruz kalmaktadır

Suriye Vakıflar Bakanı Muhammed Abdüssettar el-Seyid; kahraman Suriye ordusunun bu süreçte halkın Araplığını, inançlarını vatanını ve varlığını hedef alan büyük bir komploya karşı direndiğini ifade ederek kahraman ordu ve silahlı kuvvetlerinin 67. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Suriye Televizyonunda yayınlanan bir programa canlı telefon bağlantısıyla katılan Seyid; Suriye’nin ABD ve Batı öncülüğünde evrensel bir komploya maruz kaldığına işaret ederek bu komplonun vatanı, insanı ve değerleri hedef alan bu komploya karşı kahraman ordunun can pahasına mücadele etmeye devam ettiğini dile getirdi.

Cihat düşüncesi ile terör arasındaki farkı görmek gerektiğini vurgulayan Seyid; cihat düşüncesinin vatan ve namusun savunulması temelinin yer aldığını ve daha da önemlisi Siyonist düşmana karşı yürütülecek bir faaliyet olması gerektiğini belirterek bu süreçte yaşanan terörün ise masum vatandaşların katledilmesi ve memleketin tahrip edilmesi olarak uygulandığını beyan etti.

Suriye toprakları dışında ilan edilen fetvalarla ilgili olarak da Seyid; kimi sapkın bireylerin şeriat ve dini giysiler giyerek ülkede terör ve bozgunculuk eylemleri uygulamalarının hiçbir Suriyeli tarafından kabul edilemeyeceğini vurgulayarak şeriat ve dini giysilerin vatanı ve kamu-özel mülkleri korumak amacını temsil etmesi gerektiğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (14) içerik yüklenmiştir.