HaberlerKuzey AmerikaOrtadoğuSuriye

Suriye adalet bakanı: ABD terörün kaynağıdır

Suriye Adalet Bakanı Necim Hamed el Ahmet, Suriye’nin, vatan topraklarına 100’den fazla devlet tarafından gönderilen silahlı terör gruplarına karşı mücadele etmekte olduğuna işaret ederek Suriye halkına karşı en korkunç ve vahşi katliamları işleyen silahlı terör gruplarının başta ABD olmak üzere birçok Batılı ve Bölge devletinden silah ve finans desteği aldığının altını çizdi.

Amerikalı bir radyoya dün röportaj veren Adalet Bakanı el Ahmet, ABD’nin bölgede terörün kaynağı olan ülkeleri desteklemekle birlikte “Ilımlı Muhalefet” olarak isimlendirdiği silahlı terör gruplarına silah ve lojistik destek sunarak büyük bir hata yaptığını dile getirdi.

ABD halkının ve bütün Batı halklarının Suriye’de yaşanan olaylarla ilgili büyük bir dezenformasyona maruz kaldıklarını ifade eden Ahmet, terör tehlikesinin Suriye ya da Ortadoğu bölgesiyle sınırlı kalmayarak bütün dünyayı tehdit etmeye başladığının altını çizdi.

Terörle mücadelede Suriye ile koordinasyon ve işbirliği kurulması çağrısında bulunan Ahmet; Suriye’deki teröre karşı bütün dünya bir olup koalisyon kursa bile bu teröre karşı gerçekten ve samimi bir şekilde mücadele eden tek gücün Suriye Arap Ordu ve halkı olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.