HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye; Amerikanın İçişlerine Mudahalesini Şiddetle Kınadı!

ABD başkanı Obama’nın SuriyeDevlet Başkanı Beşşar Esad’ı, halkına baskı uygulamak için İran’ın yardımını almaya çalışmakla suçlamasına şaşırdıklarını açıklayan Suriyeli yetkili, ABD’nin , halkı Suriye’ye karşı şiddete teşvik etmeye çalışarak sorumsuz davrandığını, bunun da Suriye halkının güvenliğini tehdit ettiğini belirtti.
Suriyeli çoğu yazar ise ABD’nin kesinlikle insan hakları diye bir derdi olmadığını ve asıl amacının Suriye’de kendisine bağımlı bir ekibi işbaşına getirmek olduğunu , bu nedenle de Suriye’de halkı sürekli iktidara karşı kışkırttığını hatırlatıyor.

Bugün Suriye’de göstericilerin üzerine ateş açılmış ve ABD kaynakları bunu Suriye güvenlik güçlerinin yaptığını açıklamıştı. Ama bu ateşin belirsiz kişiler tarafından açıldığı ve 9 emniyet görevlisinin de Şehid Olduğu ortaya çıktı.Suriye devleti, bunun ABD tarafından yapılan bir provokasyon eylemi olduğunu açıkladı.Ayrıca Haber Kaynakları Suriyedeki Olaylardan Dolayı Yakalanan Teröristlerin Üzerinde Amerikan Dolarların Ele Geçmesinden Dolayı Alenen Amerikanın Suriyenin İçişlerine Karıştığının Belgelendiğini Açıkladılar.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (27) içerik yüklenmiştir.