ArabistanHaberlerOrtadoğuSuriyeYemen

Suriye, Arabistan Rejiminin Yemen Saldırısını Kınadı

Suriye Dışişleri Bakanlığı dün, Suudi koalisyona ait savaş uçaklarının el-Hudeyde şehrinde bulunan bir hastaneye yönelik saldırısını sözlü olarak kınadı.

Suriye resmi haber ajansı Sana Dışişleri Bakanlığındaki bir kaynaktan aktardığı haberine göre, Suriye Dışişleri Bakanlığı Suudi koalisyon tarafından işlenen ve yüzlerce kişinin ölmesine veya yaralanmasına neden olan bu “çirkin cinayeti” kınamaktadır.

Suriye Dışişleri Bakanlığı tarafından daha sonra, bu tür cinayetlerin müdahalecilerin Yemen’de aldıkları yenilgi nedeniyle ümitsizliklerinin göstergesi olduğu belirtildi.

Suriye Dışişleri Bakanlığı Suudi Arabistan’ın geçtiğimiz gün el-Hudeyde’de işlediği cinayetin savaş suçu olduğunu belirterek suçluların hesap vermesini istedi.

Suriye hükümeti uluslararası camiadan Suudi Arabistan’ın Batı tarafından, özellikle Amerika ve İngiltere tarafından desteklenen vahşice saldırılarını engellemek amacıyla bir an önce harekete geçmesini istedi.

Suudi savaş uçaklarınca geçtiğimiz gün el-Sure hastanesine ve pazara yapılan saldırıda 60 sivil şehit olmuş ve 120 kişi de yaralanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (3) içerik yüklenmiştir.