HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye başbakanı: Hükümet kurumları 24 saat hizmete hazır vaziyetteler

Suriye Başbakanı Vail el-Halaki; bütün resmi kurum, kuruluş ve bakanlıkların her zaman 24 saat boyunca vatandaşlara hizmet vermeye ve acil durumlara müdahale etmeye hazır vaziyette olduklarını ifade etti.

Suriye Halk Meclisinde Dera Milletvekilleriyle bugün bir araya gelen Halaki; hükümetin siyasi, ekonomik ve sosyal bütün kurumlarıyla vatanı savunduğuna işaret ederek; kahraman ordu birliklerimizin, bölgesel ve dış güçler tarafından desteklenen silahlı terör gruplarına karşı dikkat çekici ve hızlı başarılar sağlamayı sürdürdüğünü belirtti.

Hükümetin, Halk Meclisinde milletvekilleriyle yaptığı görüşmelerin temel amacının yerel kalkınma ve hizmet durumlarını yakından takip etmek olduğunu beyan eden Halaki Halk Meclisi üyelerinden ; Dera ile ilgili karşılaştıkları sorunlar, çözüm önerileri ve görüşlerini dinledi.

Halk Meclisi üyelerine yerel sanayinin bölgenin gıda ve tarım üretimiyle uyumlu ve yeni iş fırsatları yaratacak bir şekilde konumlandırma çağrısı yapan Halaki; Dera milletvekillerine ülkenin ekonomik durumuna ilişkin ayrıntılı bir sunum takdim etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2023 (38) içerik yüklenmiştir.