HaberlerİranOrtadoğuSuriye

Suriye Başbakanı: İran, direniş ekseninin devam etmesinde önemli bir role sahip

Suriye başbakanı, İran’ın terörizme karşı bölgede direniş ekseninin devam etmesi ve takviyesinde önemli bir role sahip olduğunu bildirdi.

Sana Haber Ajansının bildirdiğine göre Suriye başbakanı Vail el Halaki, Suriye-İran Ekonomik İlişkileri Geliştirme Komisyonu Başkanı Rüstem Kasımi ile bir araya gelerek iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin somut bir gelişme gösterdiğini ifade etti.

İran halkı ve yönetiminin, maruz kaldığı kriz karşısında Suriye halkı ve yönetiminin yanında yer almasının teröre karşı sağlanan başarılarda büyük etkisi bulunduğuna dikkat çeken Halaki; İran halkı ve yönetiminin desteğiyle büyüyen Suriye direnişinin Arap ulusunun Siyonist-Amerikan politikalara karşı direnişi olduğunun altını çizdi.

Halaki; 2015 yılının direniş çizgisinin ve bütün dünya halklarının, Siyonizm ve terör karşısında zafer yılı olacağını yineledi.

İran ve Suriye’nin her zaman aynı safta Siyonist-Amerikan projelerinin karşısında direnişte yer alacaklarını ifade eden Kasımi; İran’ın Suriye halkı ve yönetimine her türlü desteği sunmaya devam edeceğinin altını çizdi.

İran Hükümetinin Suriye ile işbirliği ilişkilerini geliştirmeye büyük bir önem verdiğine dikkat çeken Kasımi; maruz kaldığı ekonomik ve askeri saldırılar karşısında Suriye halkının direnişine sunulan desteğin süreceğini vurguladı.

Suriye-İran Ekonomik İlişkileri Geliştirme Komisyonu heyetinin Suriye ziyareti sırasında yapacakları görüşmeler cetvelinin incelendiği toplantıda ayrıca iki ülke arasında yeni ticaret kanalları açılması ve Suriye’ye gıda ve temel ihtiyaç malzemelerinin getirilmesi yöntemleri tartışıldı

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (27) içerik yüklenmiştir.