HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye başbakanı: Suriye’deki saldırıların asıl sorumluları Katar, Türkiye, İsrail ve Suud rejimidir

Suriye Bakanlar Kurulu Haseke’ye bağlı Kamışlı kentinde sivil halkı hedef alarak onlarca vatandaşın canına kasteden vahşi terör saldırısını şiddetle kınadı.

Başbakan Vail el Halaki yaptığı açıklamada, her ayrıntısında teröristlerin ve destekçilerinin korkaklığı ve acizlikleri yansıyan bu vahşi terör saldırısının Suriye halkının yaşam iradesi ve direnişini katletmeyi amaçlayan umutsuzca bir girişim olarak nitelendirdi.

Bu saldırının aynı zamanda silahlı terör gruplarının, kahraman ordu birliklerinin başarıları karşısındaki yıkım ve iflasının kanıtını teşkil ettiğini dile getiren Halaki; onlarca vatandaşın terör saldırıları sonucu hayatını kaybetmesinin sorumlularının; başta Katar, Türkiye, İşgalci İsrail ve Suudi Arabistan olmak üzere terörü destekleyen bütün rejimler ve güçler olduğunu vurguladı.

Halaki; uluslararası kurum ve örgütlere Suriyelilerin yaşamına kasteden ve insanlık dışı saldırılar düzenleyen silahlı terör gruplarının desteklenmesini engelleme ve uluslararası kanunları uygulama çağrısında bulundu.

Bu saldırıyla Suriye halkının muazzam direnişinin yıkılmayacağını vurgulayan Halaki; Suriyelilerin vatan topraklarının her karışını terörden arındırma ve gerekirse vatanı sıfırdan başlayarak yeniden inşa etme iradelerinin gücünü defalarca kanıtladıklarını ve bu iradenin hiçbir şekilde kırılamayacağının altını çizdi.

Halaki, şehit düşen vatandaşlara Allahtan rahmet yaralanan vatandaşlara da acil şifalar diledi.

Başa dön tuşu
Bugün 31 Temmuz 2021 (25) içerik yüklenmiştir.