HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Başbakanı: Suriye’nin Yeniden İnşasına Hazırız

Suriye’de iç savaşın başladığı ilk günden itibaren Suriye halkının devletine ve ordusuna güvendiğini belirten Suriye Başbakanı topraklarını son damlasına kadar savunacaklarını söyledi.

Suriye’nin 8 yıldır iç savaş içerisinde olduğuna dikkat çeken Suriye Başbakanı, Şam yönetiminin ülkenin siyasi, ekonomik ve askeri olarak yeniden inşası için programının hazır olduğunu vurgulayarak; “Suriye ordusu ve milleti toprakları için canlarını feda ermeye hazırdır” dedi.

Suriye’deki terör örgütlerini destekleyen yabancı ülkelerin Suriye’de iç savaş çıkartarak bölgeyi kan gölüne çevirmek istediklerini vurgulayan Suriye Başbakanı İmad Hamis; “Dış güçlerin ülkemize yönelik saldırıları aynı zamanda bölgede Suriye halkının yeni dost ve müttefiklerini de ortaya çıkartmıştır. Aynı zamanda Suriye ordusunu saldırılara karşı desteklemeye devam ediyorlar” şeklinde konuştu.

Suriye’de oluşturulan iç savaş ile Şam yönetiminin hedef alındığını söyleyen Suriye Başbakanı, savaşın ülke ekonomisine ve siyasetine büyük zararlar verdiğini ancak Suriye halkının devleti ile birlikte ülkesini yeniden inşa etmeye hazır olduğunu söyledi.

Suriye halkının ve Şam yönetiminin kazandığı zaferler ile ülkesini yeniden inşa etmek için program geliştirdiğini belirten Suriye Başbakanı İmad Hamis, Suriye ordusunun ülke içerisinde güvenliği tamamen sağlamaya yakın olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (30) içerik yüklenmiştir.