HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye başbakanı ve Homs milletvekilleri Homs’daki son durumları görüştüler

Suriye Başbakanı Vail el-Halaki kabinenin, imar ve çevre koşullarına uygun olarak kapsamlı yeniden yapılandırma projesini illerin tümünde hayata geçireceğini söyledi.

Halk Meclisinde Homs milletvekilleriyle dün bir araya gelen Başbakan Halaki; tüm illerden milletvekilleriyle bulunduğu periyodik temasların önemine işaret ederek, temsil ettikleri illerde hizmet, sosyal ve tüm durumları direk olarak ele alma ve mevcut sorunları çözmedeki katkılarına dikkat çekti.

Halaki; bu görüşmelerin yürütme ve yasama otoriteleri arasında işbirliği ve entegrasyonu pekiştirme amacı taşıdığını ifade ederken, tüm illerde muhtelif sektörleri kalkındırmak için ortak vizyon, program ve politikalar belirlemeye de katkı sağlayacağını söyledi.

Homs ilindeki sosyal, hizmet ve diğer durumların masaya yatırıldığı görüşmede Homs milletvekilleri; illerinde bulunan idari meseleler, yolsuzluk ve hizmet kurumlarının durumlarına ışık tuttular. Milletvekilleri Homs’ta bazı kurumların üstlerine düşen görevleri gerektiği gibi yerine getirmediklerini kaydederek, bu bağlamda gereken icraatların alınmasını talep ettiler.

Homs milletvekilleri; terör gruplarının sabote ettikleri bölgelerle birlikte hizmet şebekelerinin yeniden yapılandırılması talebinde bulunarak, sanayici ve çiftçilerin ihtiyaçların karşılanmasını istediler.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.