HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye birlikleri Kuneytra’da konuşlandı

Suriye’nin güneyinde yer alan Dera’nın doğu kırsalındaki silahlı gurupların savunma hatlarını kırmayı başaran Suriye ordusu, Kuneytra’nın işgal altındaki Golan Tepeleri’yle ortak sınırlara askeri teçhizat gönderdi.

Lübnan’da yayınlanan el-Ahber gazetesinin haberine göre, Suriye ordu birlikleri ülkenin güneyini temizleme operasyonunun devamında Kuneytra’ya konuşlanarak, Golen ile sınır noktalarını temizlemeye başladı.

Suriye ordusunun İdlip’te çok yakın zamanda operasyon başlatacağına dair haberlerin gündeme düşmesinin ardından teröristler Doğu Guta ve Dera’daki senaryonun aynı bölgede tekrarlanmasından dehşete düşmüşlerdir.

Suriye birlikleri, olayların çıkış noktası olan Dera’nın merkezinde Suriye bayrağını göndere çektiler.

Bu arada, Dera’da Ürdün sınırlarına yakın düşen Beled Bölgesindeki silahlı gruplar havzalarında bulunan muhtelif tür silahları ordu birliklerine teslim etmeye başladı.

SANA’nın savaş muhabiri geçen Çarşamba günü sağlanan uzlaşma kapsamında gerçekleşen icraatlarda bugün ağır silah ve mühimmatın yanı sıra farklı ekipman ve donanımların telsim edildiğini aktardı. Muhabir teslim icraatlarının silahlı grupların havzalarında bulunan orta ve ağır silahların tamamının teslim edilmesine dek devam edeceğini kaydetti./

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2023 (40) içerik yüklenmiştir.