HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye birlikleri, ülkenin güneyinde teröristlere karşı operasyonu sürdürüyor

Suriye ordu birlikleri, ülkenin güneyinde IŞİD’e yönelik çemberi daraltarak, Dera’nın kuzeydoğusunda ve Süveyda’nın kuzeybatısında ve de Şam’ın çevresinde teröristlerin mevzilerini hedef aldılar.

SANA’nın Hama muhabiri; ordu birliklerinin Hama kırsalının kuzeyi Morik, Ebu Ubaide ve Muarkebbe beldeleri etraflarında sabotaj eylemlerinde bulunan ‘Ceyşul İzze’ adlı teröristlerin hareketlenmelerini muhtelif tür uygun silahlarla hedef almaları sonucunda tekfircilerin saflarında çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüklerini ifade etti.

Muhabir topçu birliklerinin Tel el Sahr Beldesi çevresinde Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesinin toplanma yerleri ve mevkilerini yoğun ateşe tutmalarına eş zamanlı olarak Kefar Zeyta Beldesi civarında yuva ve komuta karargahlarını füzelerle imha ettiklerini aktardı.

Suriye İnsan Hakları İzleme Merkezi de, Dera’nın kuzeydoğusu ve Süveyda’nın kuzeybatısında patlama ve top seslerinin duyulduğunu, Suriye ordu güçlerinin bu bölgede Halhale askeri havaalanı yakınında operasyon düzenlediğini bildirdi.

Öte yandan bomba yüklü bir araçla İdlip’in güneyinde Özgürlük İçin Vatan Cephesi teröristlere yönelik düzenlenen saldırıda bu grubun elebaşılarından biri öldü.

Başa dön tuşu
Kapalı