HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye BM denetçilerini kabul etmeye hazırlanıyor

Suriye dışişleri bakan yardımcısı Faysal Mikdad, kimyasal silahların kullanılıp kullanılmadığının araştırılması konusunda BM’lerin Suriye’ye göndereceği denetçileri Şam’ın kabul etmeye hazırlandığını söyledi.

Mikdad, Suriye’nin BM denetçilerinin çalışmalarını rahat bir şekilde yapabilmeleri için gerekli hazırlıkların da tamamlanmakta olduğunu belirterek; Şam’ın denetçileri kabul etme konusunda halihazırda tam hazırlıklı olduğunu ilan etti.

Lübnan basınından es’Sefir gazetesine demeç veren Mikdad, Suriye’ye BM denetçilerinin gönderilmesinin gecikmesinin, Suriyeli teröristlere mali ve askeri açıdan yardım eden ülkelerin BM’lere yönelik baskılarından kaynaklandığını hatırlatarak, Suriye’nin bu zamana kadar sorunun barışçı yollardan halledilmesi konusunda sürekli olarak BM ile işbirliği yaptığını dile getirdi.

Suriye basını, Türkiye’yi en’Nusre cephesi teröristleri ile sözde Özgür Suriye Ordusu’na kimyasal silah vermekle suçlarken, aslında bu yolla Suriye’nin kimyasal silah kullandığını iddia ederek Suriye aleyhinde baskı oluşturulmaya çalışıldığına dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Haziran 2021 (33) içerik yüklenmiştir.