HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye cumhurbaşkanı Beşşar Esad: Suriye’nin geleceği sadece Suriye halkına aittir

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, Suriye’nin geleceğinin belirlenmesinin sadece Suriye halkına ait olduğunu vurguladı.

Lübnan El Haber Press internet sitesinin Cumartesi günkü haberine göre, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, Rusya aracılığıyla G8 ülkeleri liderleri (Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Rusya ve Kana’da)ya gönderdiği mesajda, kesinlikle iktidardan çekilmeyeceğini, ve Suriye’nin geleceğini sadece Suriye halkının belirleyeceğini belirtti.

Beşşar Esad, Suriye’nin halihazırda bazı dış ülkeler tarafından yönlendirilen terörist gruplarla savaş halinde olduğu ve Suriye ordusunun ülkenin güvenliği ve huzura kavuşması yönünde silahlı teröristlere karşı kapsamlı mücadele verdiğini vurguladı.

Esad mesajında ayrıca, Suriye buhranının halli konusunda Cenevre 2 konferansına temsilci gönderilmesinin önşartsız olacağını belirtti.

Başta Amerika, İngiltere ve Fransa gibi batılı ülkeler, Katar, Arabistan ve Türkiye’yle birlikte 2011 yılından beri Suriye’deki silahlı terörist grupları destekleyerek, Suriye’deki çatışma ve kargaşaları arttırma yönünde çaba sarf ediyor, fakat Suriye ordusu ve milletinin birlikte mücadeleleri neticesinde bu hedefleri suya düşmüş bulunuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (39) içerik yüklenmiştir.