HaberlerLatin AmerikaOrtadoğuSuriye

Suriye cumhurbaşkanı, Venezuela cumhurbaşkanı’na destek mektubu gönderdi

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad bugün kendisi ve Suriye halkı adına halkçı Venezüella Cumhurbaşkanı Nicholas Maduro’ya bir mektup gönderdi.

El Esad mektubunda Maduro’nun Venezüella’yı yönetmede dünya mirasının ilkelerinin yanı sıra Latin Amerikalı büyük liderlerin tarihi birikiminden esinlenen yöntemine Suriye’nin devlet ve halk olarak desteğini ifade etti.

Suriye halkının daha önce istikrar ve güven içinde olup da günümüzde hırçın saldırı hamlelerine maruz kalan devletlerden biri olan Venezüella halkı ve Cumhurbaşkanı Maduro ile dayanışmasını ifade eden el Esad; kimi devletlerin egemen ve bağımsız devletleri hegemonya altına alma, doğal zenginliklerini sömürme ve halkın olanaklarına el koyma amacıyla kaos ve şiddeti provoke ettiklerine vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı el Esad Maduro’nun ülkesinde izlediği barış çizgisine Suriye’nin desteğini ifade ederken, dünyanın tanık olduğu bu zor süreçte üstüne düşen görevi yerine getirmede kendisine üstün başarılar temenni etti.

El Esad mektubunun sonunda Suriye ve Venezüella’da hür halkların kendileri ve vatanlarının geleceğini belirlemede mutlaka zafere kavuşacaklarını, çünkü halkın iradesinin üstünde hiçbir şeyin olmadığının altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.