HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdat: Yedi Yıldır Direnen Ülke, Tehditlerden Korkmaz

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdat, Suriye’nin Şam kırsalı Doğu Guta Bölgesindeki sivil vatandaşlara, çeşitli insani yardım taşıyan 46 kamyondan ibaret, bir yardım konvoyu göndermeye çalıştığını ifade ederken, fakat Doğu Guta’da bulunan teröristlerin buna izin vermediklerini ve insani koridoru bombalamaya devam ettiklerini kaydetti.

Mikdat dün düzenlediği basın toplantısında Suriye’yi tehdit edenlerin; Nusra Cephesi ve daha başka isimler altında faaliyet gösteren terör örgütlerine daha fazla kan dökmeleri ve sivilleri öldürmeleri yönünde güvence ve rahatlık verdiklerini belirtti.

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı; radikal teröre karşı büyük başarılar kaydeden Suriye’nin tehditlerden korkmadığını ifade ederken; egemenlikten, bağımsız karardan ve halkının meşru haklarından ödün vermenin mümkün olmadığını vurguladı.

Tehditleri savuran Batılı devletlerin gözdağı verme ve baskılarını tırmandırmayı amaçladıklarını kaydeden Mikdat; uluslararası toplumun tüm bu tehditleri savuranların yalancı olduklarının artık bildiğini ifade etti. Mikdat, ABD ve müttefiklerinin yedi yıldır Suriye ve halkına karşı dünyanın en hırçın terörünü edat olarak kullanıp savaş açtıklarını, Suriye’nin ordusu, halkı ve yönetimi ile bu savaşın planlarını çökerttiklerini belirtti.

Bakan Yardımcısı Mikdat, Suriye’nin Ürdün sınırları yakınlarında bulunan Rekban Kampındaki Suriyelilere insani yardım gönderilmesini desteklediğini ve istediğini vurgularken, fakat bu yardımların teröristlere değil de sivil vatandaşlara gideceğinin garantisi verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Kapalı