HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye dışişleri bakanlığı bu ülkedeki teröristleri teşvik amaçlı fetvaları kınadı

Suriye dışişleri bakanlığı bu ülkede teröristleri teşvik amaçlı fetvaları kınadı.

Suriye El-Ahbariye TV kanalının bildirdiğine göre Suriye dışişleri bakanlığı dün BMT genel sekreteri ve güvenlik konseyi başkanına gönderdiği mektupta Mısır’da Yusuf el Karadavi ve diğer bazı fitneci alimlerin katılımı ile düzenlenen oturuma işaretle, söz konusu toplantıların radikal ve faşist düşüncelerin güçlenmesi ve terör saldırıları şiddetlendirme hedefi ile gerçekleştiğini belirtti.

Habere göre Suriye dışişleri bakanlığı tekfirci fetvaların Kur’anı Kerim, Resulü Ekrem (S) ve İslam’ın değer ve ilkeleri ile çeliştiğine işaretle, söz konusu fetvaların Müslümanlar ve Arapların düşmanlarına hizmet ettiğini belirtti.

Suriye dışişleri bakanlığının mektubunda ayrıca Karadavi’nin bu ülkede savaş ve şiddetin yoğunlaştırılmasına çalıştığına değinerek, Karadavi’nin bu yoldan tekfirci düşünce ve cinayete teşvik konularına meşruiyet kazandırmaya çalıştığı ifade ediliyor.

Suriye dışişleri bakanlığı ayrıca Yusuf El-Karadavi başkanlığında olan Dünya Müslüman Alimler Birliği’nin ise terörizme destek verdiğine işaretle, Şam yönetiminin tekfirci fetvalar yayınlayan fitneci alimler, hükümetler ve destekçilerinin Suriye’de akan kanlardan sorumlu bildiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Temmuz 2022 (17) içerik yüklenmiştir.