HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye emperyalizmin hegemonyasına karşı mücadele eden halklar adına savaşıyor

Dünya Barış Konseyi; Batılı ve Arap devletlerin desteği ile maruz kaldığı hırçın terör saldırısı karşısında Suriye devleti ve halkıyla tam dayanışmasını belirtti.

Konsey Başkanı Socorro Gomes Konseyin dün Venezüella’nın başkenti Karakas’ta düzenlediği oturumda yaptığı konuşmada; Suriye’nin, emperyalizme karşı mücadele eden tüm dünya halklarının adına savaştığına dikkat çekti.

Suriye halkının iki yıldan fazla bir süredir vatanını ve egemenliğini koruma mücadelesi verdiğine vurgu yapan Gomes; Suriye ve halkıyla dayanışmayı vurgulamak için mevcut koşullar içinde Konseyin Suriye’de toplanması temennisini ifade etti.

Gomes Suriye ve halkıyla dayanışmayı ilan etmek için Brezilyalı büyük bir heyetin Suriye’yi ziyaret etmekte olduğuna işaret ederken, tüm dünyanın geleceğinin Suriye’de belirlenmekte olduğunu söyledi.
Dünya Barış Konseyi Başkanı Gomes; dünyadaki emperyalist ve sömürücü güçlerin kendilerine boyun eğecek ve itaat edecek yönetimler dayatmaya çalıştığına dikkat çekti.

Suriye hükümetinin Batının talimatlarıyla Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye yönetimlerinin finansörleriyle toplanıp gönderilen kiralık ve tekfirci teröristlere karşı mücadelesine dikkat çeken Gomes; bu bağlamda Suriye hükümetini desteklemenin gereğini belirtti.

Gomes; Batının bu süreç içinde taktiklerini değiştirmeye çalıştığına işaret ederken, hedeflerinin ise aynı olduğuna dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.