HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye güçleri, Şam-Amman uluslararası caddesinde kontrol sağladı

Suriyeli bir askeri kaynak, Suriye güçlerinin Şam-Amman uluslararası kara yolunda kontrol sağladığını duyurdu.

Suriyeli askeri kaynaklar, silahlı gruplar ile Suriye ordusu arasında yapılan uzlaşma ve askeri operasyonun sonucu ve Suriye birliklerinin Nasib ve Um Miyazen kasabalarına girdikten sonra bu kazanımın elde edildiğini kaydetti.

SANA’nın haberine göre, Suriye ordu birlikleri, Dera kırsalında Ürdün’e açılan Nasib Sınır Kapısını kiralık ve radikal teröristlerden kurtarıp kontrollerine almaları ardından bölgeyi bomba düzenekleri ve mayınlardan temizleyip sınır kapısında konuşlandı.

Dera’da SANA muhabiri dış güçlerin talimat ve desteği ile faaliyet gösteren kiralık teröristlerin sınır kapısı bina ve kurumlarını yağmalayıp içinde bulunan her şeyi çalmaları ardından ciddi anlamda yıkım ve tahribe yol açtıklarını belirtti.

Askeri bir kaynak Dera’da kiralık teröristlere karşı operasyonlarında ordu birliklerinin Ürdün sınırları boyunca Nasib Sınır kapısına dek tüm sınır kontrol noktalarını kurtarıp kontrollerine geçirdiklerini aktardı.

Kaynak teröristlerin yaklaşık 3 yıl önce ele geçirdikleri Nasib Sınır Kapısı dahil kurtarılan bölgelerin arama tarama operasyonlarından geçirilerek ordu birliklerimizin bu bölgelerde konuşlandıklarını ifade etti.

Arama tarama operasyonları sırasında ordu birliklerinin teröristlerden kalma büyük miktarda ve farklı tür araç, silah, mühimmat ve dokümanlar ele geçirdiklerine dikkat çeken kaynak; ele geçirilen askeri araçlar arasında BMB, BRDM ve tankların yanı sıra top ve daha başka ağır silahlar bulunduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2022 (15) içerik yüklenmiştir.