İslami Davet

Suriye güvenlik birimleri Hama kentinde teröristlere yönelik operasyonlarını sürdürüyor

27 Eylül 2012 9:12

Suriye güvenlik birimleri Hama Kentinin Arbain Semtinde çok sayıda teröristi tutuklayarak büyük miktarlarda silahlara el koydu.

Bu arada bomba imha ekipleri; Hama Kentinin Muşaa el Arbain Semtinde teröristlerin yerleştirdikleri bomba düzeneğini etkisiz hale getirerek terör eylemini çökertti.

Yetkili bir kaynak; teröristlerin 200 kg ağırlığındaki bombayı semtteki sivil yerleşim binaları arasında koyduklarını söyledi.

Hama kırsalına düşen Soran Bölgesindeki Tel Bezzam Köyü yol ayırımı yakınlarında ise silahlı kuvvetlerimizden bir birlik; silahlı bir terör grubuyla sıcak temasa girerek elemanlarını etkisiz hale getirmesi ardından silahlarına el koydu.

Hama’nın Arbain bölgesinde terör karargahlarına yapılan baskında büyük miktarda silah ve cephanelik ele geçirildi.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; güvenlik birimlerinin silahlı terör guruplarına yönelik Arbain bölgesinde düzenledikleri baskın sırasında çok sayıda teröristi etkisiz hale getirirken 13 makineli tüfek, 3 keskin nişancı silahı, 1 RPG roketatarı, 1 PKC tipi makineli silaha ek olarak 50 el bombası ve onlarca patlayıcı düzeneğini kapsayan büyük miktarda silah ve bir çok mühimmat sandığı ele geçirildiğini ifade etti.

Suriye güvenlik birimleri Hama kentinde teröristlere yönelik operasyonlarını sürdürüyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık