HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye halkı terörizmle mücadelede dünyayı savunuyor

Suriye Enformasyon Bakanı Omran ez Zoubi dün Avrupa Suriye’ye Destek Cephesi heyetiyle görüşmesinde; Suriye’de yaşananların artık herkes tarafından bilindiğine işaret ederken, terör destekçileri rejimler ve yandaş medyalarının tüm dezenformasyon ve çarpıtmalarının izole edildiğini belirtti.

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA’ya göre, Zoubi Suriye’de ordunun Türkiye ve Suudi Arabistan yönetimleri başta olmak üzere belli başlı kimi devletlerin destekledikleri çok uluslu teröre karşı savaş verdiğini, Suriye’nin egemenliği ve toprak bütünlüğünün yanı sıra halkının can ve mal güvenliği ile birlikte onurunu koruma savaşı verdiğinin altını çizdi.

Ordusu ve halkıyla Suriye’nin bu savaşında sadece kendini savunmadığını belirten Zoubi; teröristlerin bölge ve tüm dünya halklarına karşı ciddi bir tehlike teşkil ettiklerinin net bir şekilde görüldüğünü söyledi.

ABD’nin uzun yıllar boyunca peşinde koştuğu ‘yaratıcı kaos’ planlarının ancak ve ancak Suriye’nin parçalanmasıyla hayata geçirilebileceğine dikkat çeken Zoubi; ABD ve bölgedeki tüm işbirlikçi rejimlerin Suriye’de çok uluslu tekfirci terörü desteklemelerinin nedenlerinden birinin de bu olduğunu söyledi.

Türkiye ve Suudi Arabistan yönetimlerinin rolleri konusunda ise Bakan Zoubi; bu ülkelerin teröre ve tekfirciliğe muhtelif tür desteklerinin sınırsız olduğunu, bunun da istihbarat raporlarının yanı sıra medya haberlerinde net bir şekilde görüldüğüne dikkat çekti.

Zoubi Suriye’yi ziyaret eden konuk yabancı heyetlerin verebilecekleri gerçek desteğin, Suriye’de gördükleri gerçekleri objektif ve doğru bir şekilde kamuoylarına aktarmak odluğunu söyledi. Bakanlığın Suriye’yi ziyaret etmek isteyen herhangi bir basın heyeti ile işbirliğine hazır olduğunu ifade eden Zoubi; 2015 yılında Suriye’ye 800 yabancı basın heyetinin girdiğine dikkat çekti.

Konuk heyet üyeleri ise görevlerinin, gördükleri gerçekleri Avrupa kamuoyuna aktarmak olduğunu ifade ederken Suriye halkının terörizme karşı mücadelesine destek vereceklerini söylediler.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.