FilistinHaberlerOrtadoğu

Suriye halkından Gazze’ye yardım kafilesi

10 Kasım Salı günü Suriye halkından Gazze’de kardeş Filistin halkına ulaştırılmak üzere 10 Tır ile 140 ton yardım malzemesi Şam’dan yola çıktı.

Suriye Filistin Halkı ve Direnişini Destekleme Halk Komitesi Başkanı Ahmed Abdülkerim yaptığı açıklamada yola çıkan kafilenin taşıdığı yardım malzemelerinin Suriye’nin illerinden işgal altındaki kardeş Filistin halkının Siyonist işgalden kaynaklı acılarını dindirmek amacıyla yaklaşan mübarek Kurban Bayramı münasebeti ile toplandığını ifade etti.

Abdülkerim; Suriye’nin Filistin halkını desteklemekten vazgeçmeyeceğine değinerek ve her zaman Filistin halkının başta başkenti Kudüs olan bağımsız bir devlet kurmak olmak üzere ulusal ve meşru bütün haklarının geri verilmesinden yana duracağını sözlerine ekledi.

Komite Başkanı Ahmed Abdülkerim; yola çıkan yardım kafilesinin götürdüğü yardım malzemeleri arasında; pirinç, bulgur, şeker gibi gıda malzemelerinin yanında temizlik malzemeleri, giyim bulunduğuna değinerek Umman’a yöneldiğini oradan yardım malzemelerini BM bayrakları taşıyan Ürdün araçlarıyla Gazze’ye ulaştıracağını söyleyerek sözlerini bitirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (14) içerik yüklenmiştir.