HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye halkını koruyan yiğitlerden yüzbaşı Remzi Aslan şehid oldu

Suriye halkını koruyan yiğitlerden yüzbaşı Remzi Aslan şehid oldu. Arkadaşları arasında ‘kaya Remzi’ olarak bilinirdi. Vatanını, halkını ve önderini bir kaya gibi savundu.

Şehit olduğunda evine taziye için gelenler bir sürprizle karşılaştı. Evin dış cephesinde dev bir Esad posteri var. Altında “Şehid Remzi Aslan tarafından hazırlanmıştır” yazılmış.

Meğer Şehid, Halep’te savaşırken bir ailenin apartmanın duvarına astığı dev Esad fotoğrafını teröristlerin saldırısına karşı korumuş. Resmi alır, katlar, bir sandığa koyar, kilitler ve Annesine Lazkiye’ye gönderir. Kimsenin açmaması için tembih eder.

Şehid olmasının bir hafta öncesinde annesine haber gönderip, Resmi çıkartmasını, altında “Şehid Remzi Aslan tarafından hazırlanmıştır” cümlesi yazılmasını ister.

Öyle de oldu. Cenaze günü evinin duvarında dev bir Esad posteri vardı. Altında “Şehid Remzi Aslan tarafından hazırlanmıştır” yazılmıştı.

Yiğit Şehid; Vadiddayf’i kurtarma ve Deraa’da kuşatma altında kalan iki tugayı kurtarma özel operasyonlarını gerçekleştiren seçkin birliklerde önemli bir rol oynamıştır. Görevine “özel komando birlikleri”nde devam etmiştir. Son Vadiddayf operasyonu silah arkadaşları tarafından onun ruhuna ithaf edilmiştir.

Annesi, psikolojik olarak bir çocuğunun şehid olmasına hazırdı. Cenazede çok güçlüydü. Remzi dahil orduda üç oğlu var, sırayla her biri yaralı olarak eve biraz gelip, iyileştiğinde saflara dönerdi. Ondan sonra bir diğeri yaralı olarak annesine gelirdi. ‘Kaya Remzi’yi doğuracak kadar ‘kaya’ bir anneydi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Haziran 2021 (33) içerik yüklenmiştir.