HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye, halkının azimeti ve şehitlerinin kanlarıyla güçlüdür

Suriye İçişleri Bakanlığı bugün; şehitlik ve şehitlerin onuruna bir tören düzenleyerek; bakanlık ile şehit aileleri arasındaki iletişimin bir belirtisi olarak terör gruplarının hain eylemleri neticesinde şehit düşen iç güvenlik güçlerinin ailelerini onurlandırdı.

Onur töreninde konuşan İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim el-Şear; Suriye’nin halkının azimeti ve şehitlerinin kanlarıyla güçlü olduğunu belirtti.

Silahlı kuvvetler ve içi güvenlik güçlerinin terörle mücadeledeki başarıları neticesinde hain, korkak ve gaddar teröristlerin iflasa düştüklerine işaret eden Şear; düştükleri umutsuzluktan çıkmak için bombalı terör eylemlerinde bulunduklarına dikkat çekti. Terör gruplarının silahlı kuvvetlerin ağır darbeleri altında uğradıkları büyük hezimetlerle ezildiklerini belirten Bakan Şear; bundan dolayı eylemlerinde vahşeti tırmandırdıklarını, altyapı ve hizmet kurumlarını sabote etmeye çalıştıklarını ve hatta siyonist varlıktan yardım aldıklarını ifade etti.

Bakan Şear; şehitlerin vatanın egemenlik ve onurunu savundukları sırada pak kanlarıyla vatan topraklarını suladıklarının altını çizerken, bu pak kanların kesinlikle heder olmayacağını, Suriye halkının ordu ve yönetimle el ele vatanı korumaya devam edeceklerini belirtti.

Tören ardından basına açıklama yapan Bakan Şear; her yıl kutlanan 6 Mayıs Şehitler Gününün, onurlu ve hür insanların yolunu aydınlatan bir meşale teşkil ettiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2021 (22) içerik yüklenmiştir.