HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye hiçbir sınırlama olmadan dünya medyasını Suriye’ye davet etti

Suriye enformasyon bakanı Ümran ez’Zuabi, Suriye gerçekleri konusunda haber yapmaları için dünyanın hiçbir yerine kısıtlama getirmeksizin muhabirleri ve medya mensuplarını Suriye’yi ziyaret etmeye davet etti.

Dün Moskova’da bu açıklamayı yapan Zuabi, teröristlerin genelinin Katar ve Arabistan’ın yardımlarıyla Suriye aleyhinde çatışmaları sürdürdüklerini belirterek, Suriye’de olayların temelinde teröristlerin olduğunu ve bunların da dış güçlere bağlı olduğunu söyledi.

Suriye Enformasyon Bakanı Zuabi, Suriye’nin gerçek bir savaşa maruz kaldığını bu savaştaki medya boyutunun da temel oluşturduğunu vurguladı.

Zuabi, dünyada El-Kaide örgütünü doğrudan destekleyen bir çok ülkenin parmağının var olduğunu ifade etti.

Zuabi, sözde ‘özgür ordu’ diye bir şeyin olmadığını bunun marka olarak çıkarıldığını somut olarak savaşanların ekseriyetinin Kaide ve ona bağlı “Nusra Cephesi”ne tabii olduklarını, Katar, Suudi Arabistan ve Türkiye tarafından finanse edildiklerini ifade etti.

Zuabi, ‘Nusra cephesi’nin örgütsel bir yapıya sahip olduğunu, bölge ve dünyada ülke ve hükümetler tarafından muntazam silahlandırma kaynaklarının olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (35) içerik yüklenmiştir.