AvrupaHaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

Suriye İçin Özgürlük Diye Haykıran Özgürlük Düşmanı Avrupa Ve Amerika, İran’ın Uydu’da ki Tüm Yayınlarını Kestiler.

Bazı batılı uydu şirketleri, İran İslam Cumhuriyeti Radyo-Televizyon kanalları yayınına verdikleri servisleri sonlandırdılar.

Presstv’nin bildirdiğine göre İran’a yönelik uygulanan yaptırımları bahane eden bazı batılı uydu şirketleri 1 Temmuz tarihinden itibaren İRİB yayınlarını durdurdular.

Bu haber uyarınca Hotbird B-13, Eutelsat C-25, Eutelsat B21, Eutelsat 8 Wi, İntelsat 20, Galaksi 19 ve Optus d-2 uyduları İran’ın İngilizce yayın yapan Presstv televizyonunun yayınını kestiler.

İRİB’in İspanyolca televizyon yayını da Eutelsat 8, Eutalsat 7 ve intellsat 21 uydularından kesildi.

Arapça yayın yapan el-Alem kanalının yayını da Eutelsat 8 uydusundan durduruldu.

Arapça ve İngilizce dillerinde sinema filmleri yayınlayan İFİLM kanalının yayını ise Horbird B-13, Eutelsat C-25, Eutelsat B-21, Eutelsat 7, İntellsat 20, Optus D-2 uydularından kaldırıldı ve keza bu uydulardaki El-Kevser Arapça televizyonunun yayınına da son verildi.

Uluslararası Telekomünikasyon Uydu Örgütü genel müdürü Amerika ve dev uydu firması İntelsat’tan, İran uydu kanalları ile ilgili aldıkları kararı askıya almalarını istemişti.

İntelsat uydu firması 19 Haziran tarihinde aldığı kararı açıklarken, aralarında PRESSTV’nin de bulunduğu İran uydu kanallarının yayınını durduracağını bildirmişti

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.