HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye, İslam Ülkeleri Parlamentolar Birliği Filistin Komitesine katıldı

Suriye milletvekillerinden Ali el-Satuf, Siyonist Rejimin Filistin’e karşı eylemlerini eleştirerek, direnişin devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Suriye Meclisi Dış İlişkiler Komitesi üyelerinden Ali el-Satuf, “Irkçı teröristler, işgalci ülkeler aracılığıyla, Arap ve İslam dünyasının kalbini parça parça etmek istiyorlardı” ifadesinde bulundu.

Satuf sözlerine şunları ekledi: ‘Onlar daha fazla toprak işgal etmek ve Kudüs’ü Yahudileştirerek, bu şehri Filistinlilerden almak istiyorlar.’

Ali-el-Satuf bu açıklamaları, cumartesi günü düzenlenen İslam Ülkeleri Parlamentolar Birliği Filistin Komitesinde dile getirdi.

Satuf ayrıca şu ifadelerde bulundu: ‘Biz Suriye’de, Siyonistlerle yaşadığımız krizin, varlık krizi olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, Filistin kurtulana ve Amerika’nın bölgedeki bütün hegemonik planları etkisiz hale gelene kadar, direniş eksenindeki ortaklarımızla birlikte direnişe devam edeceğiz.

Siyonistler, Filistin ile ilgili uluslararası kanunları, Amerika ve diğer destekçi ülkelerin desteği ile ihlal etmişlerdir.’

Ali-el Satuf aynı zamanda Amerika Başkanı Donlad Trump’ın Kudüs’ü resmi olarak İsrail’in başkenti tanıması konusundaki kararına da değinerek, bu eylemin yeni bir Balfour Deklarasyonu olduğunu ve Filistin’in kurtuluşunun, yasal, ahlaki ve insani bir sorumluluk olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2021 (28) içerik yüklenmiştir.