HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye: İsrail ile sonuna kadar mücadele ederiz

Suriye Başbakanı Muhammed Naji Utri, İsrail’i Suriye’ye karşı her hangi bir düşmanca tavırdan kaçınması konusunda uyararak, “Hiç kimse savaş istemez. Ancak savaş durumunda Suriye tek kişi kalana kadar mücadele edecek” dedi.

Suriye Başbakanı Muhammed Utri, Tunus’ta yayınlanan Sabah gazetesine verdiği demeçte, kendilerinin savaş istemediklerini ancak İsrail’in olası saldırısı karşısında sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi. Utri, “Hiç kimse savaş istemez ancak düşmanca bir tavır durumunda Suriye tek kişi kalana kadar mücadele edecektir.” diye konuştu.

Utri, Ortadoğu barış süreci ile ilgili olarak Suriye yönetiminin bölgede adil ve kalıcı bir barıştan yana olduğunu, Türkiye’nin ara buluculuğu konusunda ısrarcı olduklarını ifade ederek, İsrail’i barış istememekle suçladı.

Suriye Başbakanı, ülkesinin Hizbullah’a Scud füzesi verdiği iddiaları ile ilgili olarak da, “İsrail, havadan ve denizden her yeri gözetliyor. Bu kadar büyük hacimli silahları biz nasıl olurda Lübnan’a geçiririz.” diyerek iddiaları yalanladı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2022 (9) içerik yüklenmiştir.