HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye: Teröristlerin En Büyük Hamisi Katar Rejimidir.

Suriye enformasyon bakanı ülkesindeki teröristlerin en büyük destekçisinin Katar olduğunu belirtti.

Suriye enformasyon bakanı Ümran El-Zuabi dün El-Alem TV kanalına verdiği demeçte bu konuya değinerek, bazı ülkelerin Suriye halkı ve hükümetine karşı olan terör gruplarına destek vererek aslında Suriye ile savaşa girdiklerini zira hiçbir savaşın mali destek olmaksınız gerçekleşemeyeceğini ifade etti.

Ümran El-Zuabi ayrıca El-kaide ve Ennusre gibi terör gruplarına verilen desteklerle ilgili güçlü kanıtların bulunduğunu söyledi.

Suriye’de terör çetelerine destek veren ülkelerin ayrıca yalan ve güdümlü haberlerle kamuoyu nezdinde Suriye çehresini zedelemeye çalıştıkların belirten El-zuabi ayrıca bu şekilde Suriye’yi direniş çizgisinden ayırmaya, Siyonist rejim ve Amerika’ya yaklaştırılmak istendiğini belirtti.

Lübnan Nasıri ulusal akım genel sekreteri Usame Sa’ad da Çarşamba günü yaptığı açıklamada İngiltere, Fransa, Amerika, Türkiye ve bazı Fars Körfezi piyon ülkelerin Suriye’de krizin siyasi yollardan çözümlenmesini engellemeye çalıştıklarını ve muhalefetin iktidar ile görüşmesini engellemeye çalıştığını belirtmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.