HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye kimyasal silah kullanmadığı halde kullandı diyenler: Türkiye dışişleri bakanı…

Suriye kimyasal silah kullanmadığı halde kullandı diyenler: Türkiye dışişleri bakanı…

Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye Ulusal Koalisyonu Başkanı Ahmet Jarba ve beraberindeki heyeti, Çırağan Sarayı Ottoman Salonu’nda kabul etti.

Kabul öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Davutoğlu, Jarba ile son gelişmeleri değerlendirmek için bir araya geldiklerini söyledi.

Jarba’ya ve Suriye Ulusal Koalisyonu’na, Suriye halkını temsil eden heyete, geçen günlerde Şam’da yaşanan facia ve insanlık trajedisi nedeniyle başsağlığı dileyen, taziyelerini ileten Davutoğlu, şöyle konuştu:

” Suriye halkı, kahraman bir halktır. Son 2,5 yıl içinde çok büyük zulümler gördü, çok büyük baskılar gördü. Kararlı ve inançlı bir şekilde bu baskılara karşı insanlık onurunu veSuriye halkının onurunu ayakta tutmayı başardı. Fakat, son yaşananlar bunu çok ötesinde bir anlam taşıyor. Suriye rejimi, insanlık suçlarının en büyüğünü işleyerek, bir kitle kimyasal silah saldırısı gerçekleştirdi. Suriye rejiminin, saldırının kendisi tarafından yapılmadığı iddiaları söz konusu. Şimdi Suriye rejimi açısından bir imtihan söz konusudur.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2021 (24) içerik yüklenmiştir.