HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye: Korsan İsrail’e karşılık verme hakkımızı saklı tutuyoruz

Suriye Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Velid el Muallim, İsrail’in saldırıları sonrası Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefonda görüştü.

Suriye resmi haber ajansı SANA’da yer alan habere göre; Velid el Muallim görüşmede İsrail’in Suriye’deki son saldırısının muhalifler ile olan ilişkilerini ortaya koyduğunu savundu. Velid El Muallim, saldırının İsrail’in yanı sıra ABD ve Batı Avrupa’daki destekleyicilerinin Suriye’de kanın akmasına ne derece bulaştıklarına kanıt teşkil ettiğini ileri sürdü. Suriye Dışişleri Bakanı Muallim, Lavrov’a Suriye’nin buna benzer saldırılar karşısında uluslar arası kanunlar ve Birleşmiş Milletler sözleşmesinde yer alan karşılık verme hakkı olduğunu belirtti. Sergey Lavrov ise, ülkesinin Suriye’nin istikrarına verdiği önemi ifade ederek Suriye’nin egemenliği ve topraklarına yönelik ihlallerden derin endişe duyduklarını söyledi.

Lavrov ayrıca bölgede tırmanan gerginliğe dikkat çekerek, kontrolden çıkabilecek gelişmelerin yaşanmamasını temenni etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Haziran 2021 (24) içerik yüklenmiştir.