HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye lirasının yeniden sağlığına kavuşmasında tüccarlara büyük bir rol düşüyor

Suriye Ekonomi ve Dış Ticaret Bakanı Hızır Urfalı; ülkenin beşeri ve hayvani şıklarıyla gıda ve ilaç gereksinimleri dikkate alınarak aşamalı bir şekilde ithalat ruhsatlarının verilmeye devam edileceğini belirtti.

Tartus ilindeki ekonomi faaliyetleriyle bugün bir araya gelen Bakan Urfalı; buna eş zamanlı olarak ulusal ekonomiye zarar veren kaçakçılıkla mücadele için gerekli icraatların alınmaya devam edileceğini ifade etti.

Mevcut koşullarla birlikte Suriye ve halkına uygulanan katı ekonomik yaptırımlar gölgesinde ekonomi faaliyetlerinden ulusal önceliklerle birlikte vatandaşların satın alma gücünü dikkate almaları gerektiğini belirtti.

Urfalı Suriye lirasının yeniden sağlığına kavuşmasında tüccarlara büyük bir rol düştüğüne işaret etti.

Urfalı Bakanlığın bankaya dayanarak finanse etme görevini üstlenmeden önce Merkez Bankasının günlük olarak ithalat izinlerine yarım milyon ila iki milyon euro finansı yaptığını açıkladı.

Bakanlığın, ürünlerini pazarlamalarında çiftçilere kolaylık ve destek takdim ettiğine işaret eden Urfalı; Tartus çiftçilerinin salatalık ve biber ihracatı yasağından muaf tutulmaları için Tarım Bakanlığı ile ortak incelemelerde bulunacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (12) içerik yüklenmiştir.