HaberlerLübnanOrtadoğu

Suriye, Lübnan’ın sonuna kadar yanındadır

Lübnan Ordusu Komutanı Kahveci, korsan İsrail’in Lübnan ve Suriye’ye yönelik tehditlerine değinerek “İsrail eğer Lübnan veya Suriye’ye karşı saldırıya geçmeye kalkışırsa, Lübnan ve Suriye’den ortak karşılık alacaktır” dedi.

Lübnan Ordusu Komutanı John Kahveci, Siyonist İsrail’in her an saldırıya geçme ihtimalinin bulunmasıyla birlikte şu ana kadar alınan sinyaller, yakın bir gelecekte bir savaşın vuku bulması ihtimalinin çok zayıf olduğnu göstermekteler dedi.

Açıklamalarının devamında bölgede bir savaşın patlak vermesi için bir sebep görünmediği ve Güney Lübnan’ın UNIFIL güçleri Komutanının da ifadesiyle 2006 yılından beri Lübnan en sakin bölgesi olduğunu kaydeden Kahveci daha sonra “Lübnan’da direniş, işgalci İsrail’in saldırılarına karşı oluştu. İsrail bizim esas düşmanımızdır” vurgulamasında bulundu.

Lübnan Ordusu Komutanı Kahveci daha sonra korsan İsrail’in Lübnan’a Scout füzeleri teslim edildiği konusuna değinerek bu iddianın askeri değil de siyasi olduğunun altını çizdi ve “Scud füzeleri, Katyuşa füzeleri gibi değil ki, omuzuna alasın. Bu füzelerin 30 metrelik uzunluğu var. Büyük bir teçhizatla taşınırlar. Bir yerden bir yere transferi de kolay bir şey değil. Büyük bir operasyon istiyor” dedi.

Kahveci ayrıca “İsrail eğer Lübnan veya Suriye’ye karşı saldırıya geçmeye kalkışırsa, Lübnan ve Suriye’den ortak karşılık alacaktır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.