FilistinHaberlerOrtadoğu

Suriye, Mahmud Abbas’ı kabul etmedi

Suriye basın yayın kaynakları, Suriyeli yetkililerin yoğunluktan dolayı karşılamaya müsait olmadıklarını gerekçe göstererek bugün Şam’a gitmesi beklenen Mahmut Abbas’ın ziyaretini ertelettiklerini ifade ettiler.

Gözlemciler, Şam’ın mazeret bildirerek iptal ettiği bu ziyaretin aslında Abbas’ın Goldstone raporuna ilişkin ortaya koyduğu tavra bir tepki olduğunu belirttiler.

Abbas’ın, Siyonist işgalcilerin savaş suçundan yargılanmalarına yardımcı olacak Goldstone Raporu’nun Birleşmiş Milletler’de tartışılmasını engellemesinden dolayı şok olduklarını belirten Suriyeli yetkililer, Abbas’ı Siyonistlerin yargılanması için yapılan çabaları sabote etmekle suçlamıştı.

Suriye Haber Ajansı Sana dün (04 Ekim Pazar) verdiği haberde, Suriye Dışişleri Bakanlığı’nın konuya ilişkin şu açıklamayı yaptığını duyurdu: “Gazze’deki Gerçekleri Araştırma Komisyonu’nun Gazze savaşında işlenen savaş suçlarıyla ilgili olarak hazırladığı raporun BM’de görüşülmesinin Abbas’ın temsilcileri tarafından ertelenmesinin istendiğini duyduğumuzda şok olduk. Siyonistlerin Gazze’de işledikleri savaş suçları nedeniyle yargılanmaları beklenirken, Abbas yönetimi tarafından raporun ertelenmesinin istenmesi anlaşılır gibi değil. Abbas bu tavrıyla, Siyonist canilerin yargılanması için şimdiye kadar ortaya konan birçok çabayı sabote etmiş, birçok umudu suya düşürmüş oldu.”

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.