HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Meclis Başkanı: İran ve Suriye aynı siperde mücadele veriyor

Suriye Meclis Başkanı, İran ve Suriye’nin ABD ve müttefiklerinin desteklediği terörizmle mücadelede aynı mevzide yer aldığını belirtti.

İran-Suriye Parlamento Dostluk Grubu Başkan Vekili Ahmet Salik ile Suriye Meclis Başkanı Hamude Sabbağ dün Şam’da bir araya geldiler. Görüşmede Sabbağ, Şam ve Tahran’ın terörizmi yok etmek ve bölgede barış sağlamak için çalıştığını belirtti.

Suriye Meclis Başkanı, İran İslam Cumhuriyeti’ne Suriye halkı ve hükümetine terörizmle mücadelede destek verdiği için teşekkür ederek, Şam’ın önceliğinin Suriye’nin topraklarını tamamen terörizmden temizlemek ve ulusal uzlaşmayı genişletmek ve ülkeyi yeniden imar etmek olduğunu vurguladı.

Sabbağ ayrıca ABD’nin İran’daki kargaşacılara desteğinin de sürpriz olmadığını çünkü Washington’un başka ülkelerinin iç işlerine karışmaya alışık olduğunu söyledi.

Salik de görüşmede, ABD ve Siyonist rejimin kargaşalara destek vermek suretiyle İran İslam Cumhuriyeti’ne darbe vurmak istediğini ancak büyük İran halkının bu fitneyi söndürdüğünü ifade etti.

İran-Suriye Parlamento Dostluk Grubu Başkan Vekili ayrıca, terörizmle ve tekfirci ve Vahhabi ideolojisiyle mücadelenin önemine vurgu yaparak, İran’ın Suriye halkı ve hükümetine desteğinin devam edeceğinin altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.