HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye milli uzlaşı bakanı: Siyonist İsrail rejimiyle ateşkes dönemi sona erdi

Suriye milli uzlaşı bakanı Ali Haydar, siyonist İsrail rejimiyle ateşkes döneminin sona erdiğini söyledi.

Terör rejiminin Suriye’ye yönelik hava saldırısına temas eden Ali Haydar, bu saldırıya karşı hükümetten kesinlikle misillemede bulunmasını istedi.

Irkçı İsrail rejiminin sözkonusu saldırısının, Suriye ordusunun ülke genelinde teröristlere yönelik başarılı operasyon düzenlemesinin ardından gelmesine dikkat çeken Suriyeli bakan, bu saldırıyı tehlikeli olarak nitelerken, bunun tamamen Suriye yönetimi muhalifi teröristlere destek amaçlı olduğuna inandığını söyledi.

Bilindiği gibi dün ırkçı İsrail rejimine ait savaş uçakları, Şam etrafında Cemaraya araştırma ve bilim merkezine saldırı düzenlemiş ve saldırıda 4 kişi ölmüş 70 kişi de yaralamıştı. Sözkonusu merkez bu yıl ocak ayında da ırkçı İsrail’in saldırısına maruz kalmıştı.

Irkçı İsrail’in sözkonusu saldırısının ardından İran, Mısır, Cezayir, Lübnan ve Arap Birliği gibi ülke ve kuruluşlar saldırıyı kınayan açıklamalar yaparlarken bu saldırının açık bir şekilde Suriye’nin toprak bütünlüğü ve bağımsızlığını çiğnediği gibi uluslar arası kanunları da ayaklar altına aldığını bildirdiler.

Bu arada terör rejimi genel kurmay eski başkanı Gabi Eşkenazi, CNN kanalına verdiği demeçte Batılı ülkelerden Suriyeli teröristlere yardım etmelerini ve Suriye’de uçuşa yasak bölge ilan edilmesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Haziran 2021 (16) içerik yüklenmiştir.