AfrikaHaberler

Suriye-Moritanya arasında işbirliği anlaşması imzalandı

Suriye Ekonomi ve Ticaret Bakanı Amir Hüsnü Lütfi bugün Moritanya Dışişleri Bakanı el-Naha Bint Hamdi Veled Miknas ile iki ülke arasındaki işbirliği ufuklarını inceledi.

Bakan Lütfi, Arap ülkeleri arasında ikili ticaretin geliştirilmesi gerekliliğine vurgu yaparak Moritanya ile anlaşmaların imzalanması ve ortak çalışma fırsatlarının yaratılmasıyla birlikte ileriki aşamada daha fazla işbirliğinin beklendiğini söyledi.

Ekonomi Bakanı, iki ülke işbirliğinin Suriye-Moritanya Ortak İşbirliği Bakanlar Komitesi kurulmasının imzalanmasıyla başlayacağına dikkat çekerek “bu komite geleceğe dönük anlaşmaların imzalanması ve Suriye-Moritanya Ortak İşadamları Konseyi kurulması, ortak fuarlar düzenlenmesi gibi işbirliği konularının genel çerçevesini oluşturuyor” dedi.

Öte Yandan Moritanyalı Bakan, ülkesinin Suriye ile işbirliği bağlarını güçlendirme arzusunu dile getirerek “ekonomi ve ticaret başta olmak üzere Suriyeli kardeşlerimizin önünde her alanda işbirliği yapmak için özel ve kamu sektörlerinin kapıları açıktır” diye konuştu.

Moritanya Dışişleri ve İşbirliği Bakanı, ülkesinde ortak yatırım ihtiyacı duyan büyük zenginliklerin bulunduğuna işaret ederek hedeflere ulaşılması amacıyla iki ülke arasında işbirliğini pekiştirme çağrısı yaptı

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.