AfrikaHaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye: Mursi, Amerikalı-İsrailli komploculara katıldı!

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Mısır’ın Suriye’yle diplomatik ilişkilerini kesme kararına tepki olarak, Mursi’yi Amerikalı-İsrailli komplocular mangasının bir parçası diye tanımladı.

Suriye Dışişleri Bakanlığı bir bildiri yayınlıyarak, Mısır’ın Suriye’yle diplomatik ilişkilerini kesme kararı almaya yönelik girişimini kınadı ve onu “yetkisizce” alınan bir karar olarak tanımladı.

“Reuters” haber ajansının bildirdiğine göre, Şam bu bildirisinde ayrıca “Suriye Ordusunun bu ülkenin çeşitli bölgelerinde teröristler karşısında ardı ardına zaferler kazandığı şartlarda Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Şam’la ilişkilerini tamamen kesme kararı aldıklarını ilan ederek Suriye aleyhindeki Amerikan-İsrailli komplocular mangasına katılmış oldu” diye kaydetti.

Suriye Dışişleri Bakanlığı bu bildirisinin devamında, Kahire’nin bu girişimini yetkisizce ve sorumluluktan uzak bir karar olarak tanımlayıp “Bu girişim Mursi’nin İhvan-ul Muslimin’in isteklerini kabul ettiğini ve Mısır halkının hareketine yönelik iç sorumluluklarından kaçmaya başladığını sergilemektedir” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Ağustos 2022 (20) içerik yüklenmiştir.