HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye ordu birlikleri, Nusra Cephesi teröristlerini etkisiz hale getirdi

Suriye birlikleri sivil yerleşim alanları ve askeri mevkilere saldıran tekfirci ve hain teröristlere karşı koyarak, saldırgan teröristleri sayı ve ekipmanlarıyla ciddi kayıplara uğrattı.

Dera’da işgalci İsrail’e tabi olarak faaliyet gösteren Nusra Cephesi ve müttefikleri terörist gruplara karşı operasyonlar konusunda askeri bir kaynak, ordu birliklerinin Dera Kentinin yaklaşık 4 km doğusunda yer alan Nuayme Beldesinde Nusra Cephesinin bir komuta karargahını top ateşine tuttuklarını belirtti. Kaynak operasyonda karargahta bulunan ve bir kısmı elebaşları olan teröristlerin cephaneleriyle birlikte etkisiz hale getirildiklerini söyledi.

Ordu birliklerinin Dera kırsalının kuzeyi Tıyha Beldesinin yanı sıra Ibta Beldesinin doğusundaki mezralarda teröristlerin karargahları, siperleri ve toplanma yerlerini top ateşine tuttuklarını aktaran kaynak, bir tank ve iki ağır makineli silahla birlikte çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiklerini sözlerine ekledi.

Kaynak ordu birliklerimizin Dera Beled ve Kerk bölgelerinde de teröristlerin mevki ve hareketlenmelerini ateşe tutarak onları sayı ve ekipmanlarıyla kayıplara uğrattıklarını kaydetti.

Bu arada Suriyeli askeri kaynak ordu birliklerinin Deyrezzor Kentinin Urfi Semtine ilaveten kentin güneybatı civarları 137. Tümen yakınlarında IŞİD’li tekfirci teröristlerin hareket ve mevkilerini yoğun ateşe tuttuklarını aktardı.

Kaynak operasyonlarda iki makineli silah siperi ve bir aracın terör ekipleriyle birlikte 10 teröristin imha edildiğini belirtti.

Bu arada askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Humus kırsalının kuzeyi Gacar Emir ve Kefarnan eksenlerine ilaveten Kınniyet el Asi Köyü ekseninde askeri mevkilere saldırı girişiminde bulunan Nusra Cephesinden teröristlerle şiddetli çatışmalara girdiklerini belirtti.

Kaynak çatışmaların, yüksek sayıda teröristin öldürülmesi ve kullandıkları birçok aracın imha edilip terör saldırılarının çökertilmesiyle son bulduğunu aktardı.

Başka bir habere göre, el-Tabaka kentinin etrafındaki Demokratik Suriye Güçleri’nin mevzilerini terör örgütü IŞİD İHA ile bombaladı.

IŞİD, yayınladığı bir videoda, Raka’nın batısındaki Tabaka kentine bağlı Ebu Horire köyündeki Demokratik Suriye Güçleri’nin mevzilerini bomba taşıyan İHA ile hedef aldığını, saldırıda 4 kişinin öldüğünü ileri sürdü.

Demokratik Suriye Güçleri Sözcüsü de, IŞİD’in dün Tabaka kentine düzenlediği saldırının geri püskürtüldüğünü duyurdu.

Demokratik Suriye Güçleri, Rakka’yı kuşatma altına aldığı bildiriliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2023 (54) içerik yüklenmiştir.