HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Banyas’ta Teröristlere Ait Çok Sayıda Gizli Tünel Keşfetti.

Güvenlik birimleri dün Banyas kentinin Meydan Semtinde keşfedilen tüneller ve depolarda bir kısmı İsrail ve Amerikan yapımı silah ve mühimmatla birlikte yabancı ve körfez ülkelerine ait banka havale dekontları ele geçirerek tünellerin birinde 3 terörist yakaladı.

SANA muhabirine konuşan yetkili bir kaynak, operasyonlarda Nato tetikçi silahı, otomatik savaş tüfekleri, İsrail ve Amerikan yapımı bombalar, bomba ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler, 20 bine yakın mermi, tanksavar el bombaları, tabanca, askeri üniforma ve üzerinde Kaide örgütünün logosu bulanan maskeler ele geçirildiğini söyledi.

Kaynak, bölgede içinde saha hastanesi, hastane ve sağlık merkezlerinden çalınan ilaç ve tıbbi malzemeler bulanan 10 tünel keşfedildiğini, tünellerin içinde aynı zamanda bilgisayarlar, CD’ler, sahte kimlik ve pasaport, sahte askeri fakülte diplomaları ve sahte belge hazırlamada kullanılan mühür ele geçirildiğini ekledi.

Yetkili kaynak, operasyonda uyuşturucu madde, yabancı ve Arap paralar, Katar logoları ve banka dekontları bulunduğunu ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (40) içerik yüklenmiştir.