HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye ordusu Büyük Sbeyne, Küçük Sbeyne ve Gazel beldelerini teröristlerden temizledi

Suriye ordu birlikleri bugün Şam kırsalına düşen Büyük Sbeyne Küçük Sbeyne ve Gazel beldelerinde terör artıklarını tamamen temizleyerek 3 beldede vatandaşların can ve mal güvenliğini sağladı.

Böylece ordu birlikleri son olarak Hüseyniye, Diyabiye ve Buvayda beldelerine ilaveten Şam kırsalında çok sayıda beldeyi kontrolüne geçirmiş oldu.

Operasyonlara katılan saha komutanı yaptığı açıklamada Küçük Sbeyne, Büyük Sbeyne ve Gazel beldelerinin ordu kontrolüne geçmeleriyle Şam kırsalının Doğu ve Batı Ğuta bölgelerinde terör gruplarını tatamıyla bertaraf etmede büyük bir stratejik önem taşıdığını belirtti. Komutan ordunun bu başarısının Hacer el Esved Bölgesinde güvenlik ve istikrarı sağlamanın önünde yolları açtığını ifade etti.

Sbeyne Bölgesinin teröristler tarafından Doğu Ğuta Bölgesine cephane ve terörist aktarmada temel bir istasyon teşkil ettiğine işaret eden komutan, böylelikle bu istasyonun ordunun eliyle geçmesiyle önemli bir stratejik bölgenin terörden kurtarılmış olduğunu ekledi.

Komutan 9 gün süren operasyonlarda oldukça yüksek sayıda teröristin ölü yaralı düşürüldüğünü belirtirken, aralarında çok sayıda yabancıların bulunduğunu ifade etti. Teröristlerin bertaraf olmadan önce bölgede yerleştirdikleri çok sayıda bubi tuzağı ve mayının bomba imha ekipleri tarafından etkisiz hale getirildiğini belirten komutan, teröristlerin bir kısmının Sbeyne’ye komşu Hacer el Esved Bölgesine kaçtıklarını ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (16) içerik yüklenmiştir.