HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu, Cobar Ve Zemelka Bölgenin Büyük Bir Bölümüyle Birlikte Şehirlerarası Otobüs Garının da Bulunduğu Bölgeyi Kontrol Altına Aldı.

Suriye ordusu bugün Şam Kırsalında Cobar, Zamelka ve Kabun bölgeleri arasında silahlı terör gruplarının saklanmak, silah-erzak taşımak ve geçiş amacıyla kullandıkları iki tüneli ortaya çıkardı.

SANA’ya demeç veren yetkili bir kaynak ortaya çıkartılan tünellerin söz konusu bölgelerde bulunan silahlı terör grupları arasında silah ve erzak alışverişiyle birlikte bölgeler arasında geçiş yapmak amacıyla kullanıldığına dikkat çekerek bu tünellerden başka uzunlukları 10 metreyi bulan ve içinde el yapımı bomba bulunan bir dizi tünelin daha ortaya çıkartıldığını beyan etti.

Ayrıca Suriye ordusu, Cavbar ve Zemelka arasındaki bölgenin büyük bir bölümüyle birlikte şehirlerarası otobüs garajının da bulunduğu bölgeyi kontrol altına aldı.

Bölgede bulunan SANA muhabiri silahlı terör gruplarının şehirlerarası otogarda ciddi bir hasara neden olduklarına işaret ederek çevresinde bulunan fabrika, şirket ve bina çatılarını, bölge halkına karşı düzenleyecekleri kanlı eylemler için birer üs haline çevirmiş olduklarını kaydetti.

Yetkili kaynak Cavbar, Zemelka ve Kabun arasındaki bölgenin stratejik bir öneme sahip olduğunu belirterek bu bölgenin suriye ordusunun kontrolü altına girmesinin silahlı terör gruplarına büyük bir darbe teşkil ettiğini dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2023 (11) içerik yüklenmiştir.