HaberlerOrtadoğu

Suriye Ordusu Dera Kırsalında Çok Sayıda Teröristi Etkisiz Hale Getirdi

Suriye ordusu İdlib kırsalına düşen Neyreb Beldesinde çoğu yabancı uyruklu Nusra Cephesine tabi bir çok teröristi ölü ve yaralı düşürdü.

Kaynak; Muarrat el-Numan’ın el-Hamame, el-Tıybat, el-Kaniya, el-Zueyniya, Mişmişan, el-Ğasaniye, Şennan, Mecdaliye, Kefar Lata, Kmeynas, Serce, Benş, Muar Tamsarin, Serakib, Cidar Bekfalon, Deyr el-Zuğb köy ve beldelerinde çok sayıda terör grubu elemanı ölü ve yaralı olarak ele geçirilirken suç aletlerine el konuldu.

Öte yandan suriye ordusu Ebu el-Duhur kırsalına düşen Ter’a bölgesinde teröristlerin yuvalarını imha ederken bir başka birliğimiz teröristlerin bölgeye yerleştirdikleri bir çok bomba düzeneğini etkisiz hale getirdi.

Askeri kaynak, suriye ordusunun Dera kırsalının Cemla, Şebrak, Nafia ve Tsil bölgelerinde terör gruplarını hedef alması sonucunda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü belirtti.

Askeri bir kaynak; suriye ordusunun Dera kırsalına düşen Tesiyl Beldesinde terör yuvalarına yönelik operasyonlarında teröristlere ait bir bomba düzeneği atölyesi ve füze bataryasını imha ettiğini ifade etti.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; atölyede bulunan tüm teröristlerin ölü ve yaralı düştüklerini, başka askeri birliğin ise Kentin kırsalına düşen Tel el-Cumu Bölgesinde teröristlere ait bir yuvayı imha ettiğini söyledi.

Kaynak; el-Herak Kentinde gasp ve yağmalama eylemlerinde bulunan bir terör grubu elemanlarının tamamının etkisiz hale getirildiğini, silah ve mühimmatlarına da el konulduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.