HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Dera Kırsalında Teröristleri Yok Edip Belde ve Köyleri Kurtarmaya Devam Ediyor

Dera kırsalında belli başlı devletlere hizmet eden teröristleri yok etmeye devam eden Suriye ordu birliklerinin belde ve köyleri kurtarıp halkın güvenliğini temin etme amaçlı operasyonlarını başarıyla sürdürüyor.

Askeri bir kaynak vatan koruyucularının il kırsalının kuzeybatısında operasyonlarını başarıyla sürdüren ordu birliklerinin, Nusra Cephesi ve çatısı altındaki teröristleri ağır kayıplara uğratmaları ardından Mel Beldesi ve Mel Tepesini kurtardıklarını belirtti.

Kaynak Suriye ordu birliklerinin dün Dera kırsalının kuzeybatısında oldukça stratejik bir öneme sahip Hare Tepesinin yanı sıra Kfarşems, Um el Avsaj, Tıyha ve Zemrin beldelerini kurtarmaları ardından operasyonların seyrinin hızlandığını ifade etti.

Hare ve Mel tepelerinin bölgede yüksek bir stratejik öneme sahip olduklarına vurgu yapan askeri kaynak; bu iki tepenin kurtarılmalarıyla bölgedeki tüm yerleşim alanlarında teröristlerin ikmal ve destek hatlarının yanı sıra hareket eksenlerinin ordunun ateş kontrolüne düştüğüne dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.