HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Dera’da Çok Sayıda Teröristi Öldürdü

Suriye ordusu Dera kırsalı Sahm el-Golan’da içindeki teröristlerle beraber bazı terör toplanma merkezlerini imha etti.

SANA muhabirine açıklama yapan askeri kaynak, ölen teröristler arasında, Ürdün uyruklu Muhammed ebu Şerife ve Muhannad Abdullah el-Zerkavi adlı teröristler yanı sıra, Halit Abdo Tahini, Semir Haliyt Allavi, Haldun Ahmet Masri, Samir Ahmet Berdan, Yusuf Muhammed Yunus ve Ahmet Nabulsi adlı teröristlerin bulunduğunu söyledi.

Suriye ordusunun Şebrak, Saysun, Celin ve Aliye köy ve beldelerinde terör topluluklarını hedef aldığını ve teröristlerin ağır kayıplara uğratıldıklarını bildirdiler

Dera Beled de ise Suriye ordusu geriye kalan terörist artıklarını kovalama operasyonlarını sürdürerek çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdü. Ölen teröristler arasında sözde Özel Tim Taburundan Enes Hamad Abdulhak ve Bedi Abdurrahman Avad Mehamid bulunuyor.

Suriye ordusu el-Refid Köyünde silahlarıyla birlikte bazı teröristleri öldürdüklerine işaret ederek, teröristlerin kaçak yol üzerinden Dael’den Atman’a silah taşıyan 2 aracın imha edildiğini belirtti.

Dera kırsalında ise suriye ordusu Ürdün topraklarından Nafia Köyüne yasadışı yollarla giren ve cephane taşıyan büyük bir kamyon aracını içinde bulunan 2 Ürdünlü ve 2 Suudlu teröristle birlikte imha etti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Temmuz 2022 (33) içerik yüklenmiştir.