HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Dera’da Yermük Birlikleri Komutanıyla Birlikte 65 Teröristi Öldürdü

Suriye ordusu Dera ve kırsalında aralarında ‘Yermük Şehitleri Tümeni’ adlı terör grubunun elebaşının da bulunduğu çok sayıda teröristi etkisiz hale getirirken, Dekr Beldesinde askeri noktalara saldırı girişiminde bulunan teröristleri de ağır kayıplara uğrattı.

Askeri bir kaynak; Suriye ordusunun kırsala düşen Sura, Hrak, Doğu Mleyha, Busr el-Harir, Şeyh Meskin, Sayda, Um el-Luks, Ebu Mderrat ve Casim bölgelerinde terör yuvalarını hedef aldığını ve teröristlerin saflarında ağır kayıplara yol açtığını ifade etti.

Suriye ordusunun kırsala düşen Neva Beldesinde aralarında ‘Yermük Şehitleri Tümeni’ adlı terör oluşumunun elebaşı Abdürrahman Muhammed el-Teani’nin de bulunduğu bir terör grubuyla çatışmaya girerek 65 teröristi ölü ve yaralı düşürdüğünü ifade eden kaynak; Dera Kentinin Beled Semtinde bir terör barınağını tüm muhtevalarıyla imha ettiğini aktardı.

Kaynak suriye ordusunun Dekr Beldesinde askeri bir noktaya saldırı girişiminde bulunan teröristlerin tümünün silah ve araçlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiklerini belirtti.

Bu arada teröristlerin Dera Kentinin Beled Semtinde bomba düzeneklerinin imal edildiği bir terör yuvasında meydana gelen patlamada Yahya Muhammed adlı terörist ölürken, bir çok terörist de yaralandı.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Ağustos 2022 (2) içerik yüklenmiştir.