HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye ordusu Dera’ya bağlı Keheyl kasabasını ele geçirdi

Dera’da kiralık teröristlere karşı amansız ve aralıksız operasyonlarını sürdüren Suriye ordusu ve halk direniş güçleri nitelikli operasyonlarında yeni ve önemli başarılar kaydetti.

SANA’nın savaş muhabiri ordu birliklerinin Dera Kentinin yaklaşık 30 km doğusunda yer alan Kheyl Beldesinde teröristlerle şiddetli çatışmalara girerek beldeye girdiklerini belirtti.

Şiddetli çatışmalarda aralarında tehlikeli isimlerin bulunduğu yüksek sayıda teröristin öldürülmesi ardından sağ kalan teröristlerin civarda bulunan Sayda ve Cize beldelerine kaçtıklarını ifade eden muhabir; Suriye ordu birlikleri ve hal direniş güçlerinin kaçan teröristleri uygun silahlarla hedef aldıklarını sözlerine ekledi.

Muhabir Suriye yönetim güçlerinin, terörden kurtardıkları beldede derhal arama tarama operasyonu başlattıklarını, halkın can ve mal güvenliğini de temin ettiklerinin altını çizdi.

Ordu birliklerinin Ciyze ve Sayda beldeleri arasında Ürdün sınırlarına doğru teröristlerin mevki ve hareketlenmelerini yoğun ateşe tutup onları ağır kayıplara uğrattıklarını ifade eden muhabir; operasyonlarda teröristlerin beşeri ve ekipman açısından büyük kayıplar verdiklerini söyledi.

Dera kırsalının kuzeybatısındaki operasyonlar konusunda ise muhabir; ordu birliklerinin Tafas Beldesinde Nusra Cephesi ve IŞİD’e biat eden ‘Ceyş Halit Bin Velit’ adlı radikal oluşumu beşeri ve ekipman açısından büyük kayıplara uğrattıklarını belirtti.

Bu arada terör örgütleri medya araçlarında son 24 saat içinde aralarında bariz tehlikeli isimlerin bulunduğu en az 22 teröristin öldüğünü itiraf etti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.