HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ordusu Deyrezzor Ve Kırsalında Teröristleri Çok Ağır Kayıplara Uğrattı

Suriye ordusuna bağlı birlikler, Deyrezzor kentinde güven ve istikrarı sağlamadaki ulusal görevleri çerçevesinde, Cbeyle ve Sanayi Semtleri, Fuat Sineması, Huveyca Mreiye ve Huveyca’da terörist gruplarla çatışmaya girmesi sonucunda çok ağır kayıplara uğrattı.

SANA muhabirine açıklama yapan yetkili kaynak, Suriye ordusunun Cbeyle, Sanayi ve Fuat Sineması Semtlerinde terör gruplarıyla çatışmada teröristlerin ağır kayıplara uğratıldıklarını söyledi.

Kaynak, suriye ordusunun Huveyca Mreiye’de terörist grupla çatışması sonucunda, aralarında Ebu Hattab lakaplı Şeyhülislam tugayı adlı terör grubu elebaşının bulunduğu çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü belirtti.

Kaynak, yaralanan teröristler arasında Yahya adlı ebu Humam lakaplı terör grubu elebaşının bulunduğuna işaret ederek 120 ayarında bir havan topunun da imha edildiğini ifade etti.

Kaynak, Huveyca’da “Ebu Bekir el-Sıddık” tugayları adlı terör grubunun bütün elemanlarının öldürüldüğünü belirtti.

Siyasiye Köprüsünde ise suriye ordusuna bağlı birlikler, bir terör grubu üyelerini ölü ve yaralı düşürerek bölgede 6 araçla intikal etmeleri sırasında ellerindeki silahlarını imha etti.

Suriye ordusu Mreiye’de bir terör grubuyla çatışmaya girerek elemanlarını ölü ve yaralı düşürdü bir diğer birliğimiz de Deyrezzor kısalındaki Mohsen’de aralarında Adnan Allavi’nin bulunduğu bazı teröristleri etkisiz hale getirdi.

El-Busait Köyünde ise suriye ordusu, şeriat heyeti merkezini hedef alarak, terör elebaşı Ebu Sirac lakaplı teröristi öldürdü, hücreyi de içindeki silahlarla birlikte tamamen imha etti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.